Nie ulega wątpliwości, iż w dzisiejszych czasach kwestie ekologiczne, mogące znacząco usprawnić i polepszyć życie mieszkańców naszej planety mają kluczowe znaczenie przy podejmowaniu wielu działań czy projektów. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku architektury, która to dziedzina w szczególny sposób zwraca uwagę na tego typu kwestie. Młodzi projektanci uczą się, jak efektywnie wdrażać ekologiczne rozwiązania i technologie przy planowaniu dzielnic, centrów miast, ostatecznych kształtów nowoczesnych budynków czy innych tego typu przedsięwzięciach. Niezwykle ważne jest, aby w dobie globalnego rozwoju gospodarczego i technologicznego nie zapominać o dobru naszej planety.
To właśnie m.in. wyżej wymienione pobudki skłoniły nas do powołania fundacji, której priorytetowym celem jest edukacja młodych architektów w zakresie wdrażania w projektach oświetlenia typu LED. Zdajemy sobie sprawę z ogromu i trudności całego przedsięwzięcia, niemniej jednak uważamy że warto się tego zadani podjąć. Oświetlenia LED znacząco wpływają na podwyższenie standardów ekologicznych w zasadzie w każdym tego pojęcia aspekcie. Przede wszystkim technologia ta pozwala na znaczącą obniżkę zużycia prądu, co naturalną koleją rzeczy pociąga za sobą znacząco dłuższy niż w przypadku innych żarówek czas ich eksploatacji. Diody LED charakteryzują się również brakiem substancji szkodliwych (np. rtęci), co bardzo korzystnie wpływa na środowisko. Ponadto, patrząc z czysto ekonomicznego punktu widzenia diody LED są dużo bardziej odporne na uszkodzenia od tradycyjnych żarówek, a więc trudniej je po prostu zniszczyć.
Uważamy, że powołanie tej fundacji i jej misja do dobry krok w stronę zwiększania świadomości ekologicznej wśród młodych architektów. Mamy nadzieję, że projekt znacząco przyczyni się do wdrażania nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska rozwiązań opartych na diodach LED.